ARIĞIN YÖNÜNÜ BÖYLE Mİ ÇEVİRDİNİZ YALVAÇ’A?..

06 Mart 2014 Perşembe 19:21
arigin-yonunu-boyle-mi-cevirdiniz-yalvaca

Tekin Bayram’ın AKP adayı olmasının ardından koca Yalvaç, Sosyal Hizmetler konusunda Şarkikaraağaç’a bağlanıyor... İşte böyle bunların anahtarı kilide uydurması...

Tekin Bayram'ın AKP'nin adayı olmasıyla şişirilen balon patladı. Bayram'ın aday edilmesi arığın yönünün değiştiğini, anahtarın kilide uydurulacağı iddialarını patlatan haber Şarkikaraağaç'tan geldi. 13 personelin çalışacağı ve özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız açısından önem taşıyan birçok hizmetin verileceği Sosyal Hizmet Merkezi'nin Yalvaç'ın ancak yarısı kadar nüfusu olan Şarkikaraağaç'a açılacağı öğrenildi. 

 

www.sarkikaraagac.com.tr sitesinin verdiği habere göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Isparta İl Müdürlüğü tarafından Şarkikaraağaç'a Sosyal Hizmet Merkezi açılması için Bakanlıktan karar çıktı. Şarkikaraağaç “Gelendost, Yalvaç ve Yenişarbademli’nin” merkezi olacak.

 İşte sitede yer alan haber aynen şöyle: 

"Aile ve Sosyal Politikalar Isparta İl Müdürü Yakup Kütük yaptığı açıklamada “Sosyal hizmet merkezi ile hizmetleri halkımıza daha hızlı ve zamanında ulaştırmayı hedefliyoruz. İlçe ve köylerde yaşayan vatandaşlarımız mağdur olmasın diye Şarkikaraağaç ilçemize Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) açmayı planlıyoruz ve böylece halkımıza en güzel şekilde hizmet götürmüş olacağız. Halkımız bize müracaat etmeden, biz onun sorunlarını bileceğiz ve buna göre müdahale edip vatandaşımızın mağduriyetini maksimum düzeyde gidereceğiz.” şeklinde beyanlarını dile getirdi. Yaptığı açıklamanın ardından Sosyal Hizmet Merkezinin faaliyet ve hizmetlerini anlatan İl Müdürü Yakup Kütük; “Sosyal Hizmet Merkezlerinin daha hızlı ve yerinde tespit yaparak vatandaşın mağduriyetini tez zamanda gidereceklerini” dile getirdi.

Şarkikaraağaç ilçemiz Isparta’ya 120 km uzaklıkta olduğundan dolayı burayı merkez yaparak “Yalvaç, Yenişarbademli ve Gelendost ilçelerimizi de Şarkikaraağaç’a bağlayarak hizmet vermesini hedefliyoruz” dedi. İl Müdürü Yakup Kütük, Şarkikaraağaç İlçesine açılması için karar alınan “Şarkikaraağaç Sosyal Hizmet Merkezi” için Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi karşısında bulunan dükkanı inceledi.

 

Ak Parti Şarkikaraağaç Belediye Başkan Adayı Bayram Aydemir, Şarkikaraağaç’a açılacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kararı çıkan “Şarkikaraağaç Sosyal Hizmet Merkezinde 13 kişinin çalışacağını ve bunun da ötesinde sürekli olarak Isparta ilimize gitmekte zorlanan vatandaşlarımız artık bu hizmetin ilçemizde verileceğinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

“DEĞİŞEN ve GELİŞEN BİR ŞARKİKARAAĞAÇ İÇİN” çıktığımız bu yolda Rabbim yar ve yardımcımız olsun”dedi. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Doç. Dr. Ayşenur İslam hanımefendiye, Ak Parti Isparta Milletvekilimiz Sayın Süreyya Sadi Bilgiç beye, sayın İl Müdürü Yakup Kütük beye Teşekkür Ediyorum. Şarkikaraağaç SHM (Sosyal Hizmet Merkezi), Yalvaç, Yenişarbademli ve Gelendost ilçelerimizi, Şarkikaraağaç’a bağlanarak ilçemizin gerek ekonomi, gerekse Şarkikaraağaç ve diğer 3 ilçemiz Isparta'ya gitmek zorunda kalmadan Şarkikaraağaç ilçemizde işlemlerini kolayca görebilecekler.

İnşallah 30 Marttan sonra "DEĞİŞEN ve GELİŞEN BİR ŞARKİKARAAĞAÇ için ilk başlangıcı olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı SHM (Sosyal Hizmet Merkezi) “Tüm İlçe Halkımıza HAYIRLI ve UĞURLU” olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

ŞARKİKARAAĞAÇ'TA 13 PERSONEL İLE AÇILACAK OLAN SOSYAL HİZMET MERKEZİNİN GÖREVLERİ

Aile bütünlüğünün korunması ve aile refahının artırılmasına yönelik sosyal hizmet faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

Çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimini temin etmek üzere; çocuklara ve gençlere yönelik sosyal hizmet faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 

Kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında hak, fırsat ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak üzere; kadınlara yönelik sosyal hizmet faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 

 Engellilerin ve yaşlıların toplumsal hayata etkin biçimde katılmalarını sağlamak üzere; engellilere ve yaşlılara yönelik sosyal hizmet faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 

Şehit yakınları ile gazilere yönelik sosyal hizmet faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

 

Öncelikle çocuğun aile içinde yetiştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla aileyi eğitim, danışmanlık ve sosyal ekonomik desteklerle güçlendirmek.

 

Korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç birey ve ailelerin tespit edilmesini, desteklenmesini ve gerekli hizmetlere yönlendirilmesini sağlamak.

 

Kamu kurum ve kuruluşları, gönüllü kuruluşlar ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yürütülen sosyal hizmet faaliyetlerinin, Bakanlıkça belirlenen ilke, usul ve standartlar çerçevesinde inceleme ve denetimini yapmak.

 

Sosyal hizmet faaliyetleriyle bunlardan yararlananlara ilişkin bilgileri, Bakanlıkça merkezî bir sistemde oluşturulacak veri tabanı aracılığıyla işlemek. (Kaynak: www.sarkikaraagac.com.tr)"

 

Bu hizmetleri almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, Yalvaç'tan kalkarak Şarkikaraağaç'a gitmek zorunda kalacaklar. Anahtarı kilide uyduran, arığın yönünü çevirdiklerini iddia edenlere ithaf olunur...

Haberin etiketleri:

shm, yalvaç


Haber okunma sayısı: 1521

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ISPARTA - HAVA DURUMU

ISPARTA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı