Doğalgazda harita ve kamulaştırma çalışmaları başladı

25 Nisan 2014 Cuma 11:58
dogalgazda-harita-ve-kamulastirma-calismalari-basladi

BOTAŞ tarafından ilçemiz Yalvaç ile Afyon’a bağlı İscehisar ilçesine doğalgaz getirilmesi çalışmasının ilk ayağı olan harita ve kamulaştırma yapılması işiyle ilgili ihale bitirildi ve ihaleyi alan firma tarafından çalışmalar başlatıldı.

 

260 günde bitirilmesi öngörülen çalışmanın 2014 yılı sonunda biteceği ve 2015 başında da Yalvaç’a kadar doğalgaz boru hattının döşenmesi için ihale yapılacağı öğrenildi. Çalışmalarda bir aksaklık yaşanmaması halinde 2016 sonunda ilçemiz merkezindeki bazı bölgelerde doğalgaz kullanımının başlayacağı belirtildi.

 

İlçemize getirilecek doğalgazın Konya-Isparta Doğalgaz Boru Hattı’nın Akkonak-Devederesi arasındaki bölümünden alınarak Burhaniye-Karamık-Koçbeyli-Çiğdemova-Kırkbaş üzerinden getirilerek Akköprü mevkiinde PİG istasyonuna bağlanacağı kaydedildi. Yaklaşık 35 kilometrelik boru hattının ilçemiz sınırına gelmesinden önce yetkili firma TOROSGAZ’ın da şehir içinde boru hattı döşeme çalışmalarına başlamasının beklendiği öğrenildi. Yetkililer, 2017 sonunda Yalvaç’ın büyük kısmına doğalgaz bağlanacağını belirttiler.


Haberin etiketleri:

Yalvaç, doğalgaz


Haber okunma sayısı: 1484

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ISPARTA - HAVA DURUMU

ISPARTA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı