Eski hastane binasının yeniden hizmete açılması isteniyor

18 Aralık 2014 Perşembe 20:13
eski-hastane-binasinin-yeniden-hizmete-acilmasi-isteniyor

Vatandaş, yatak sıkıntısı, ulaşım sıkıntısı ve eski binanın viran hali nedeniyle eski hastaneyi yeniden hizmette görmek istiyor...

 Yalvaç Devlet Hastanesi’nin yılbaşında hizmete giren yeni binasının yatak sayısının yetersiz kalması ve ulaşımının güç olması nedeniyle, vatandaşlarımız eski hastane binasının yeniden hizmete sokulması önerisini dile getirdiler. 

 

Genel olarak hastane hizmetlerinden bir şikayetleri olmadığını kaydeden vatandaşlar, yeni hastanenin yatak sayısının yetersiz kalması nedeniyle sıkıntı yaşandığı, bazı branşlarda da hasta yoğunluğu nedeniyle çok beklemek zorunda kaldıklarını, ulaşımın güç olması nedeniyle de çok zorlandıklarını belirttiler. 

 

Eski hastane binasının hizmete sokularak, eskiden olduğu gibi kadın doğum ve çocuk servisinin, fizik tedavi, göz ve diş hastalıkları gibi servis ve polikliniklerin, imkanlar dahilinde buraya taşınabilmesinin tartışılmasını isteyen vatandaşlar, “En azından bu hizmetlerin buradan verilmesi, hem hastanenin yükünü hafifletecek hem de vatandaşlarımızın bir kısmını rahatlatmış olacaktır. Bu vesileyle üzüntüyle izlediğimiz eski hastanemizin mezbele görüntüsü de ortadan kalkmış olacaktır." 

Konuyu gerek hastane yönetiminin gerekse Kamu Hastaneleri Birliği yönetiminin değerlendirerek vatandaşlar ve hastane menfaatleri açısından uygun bir çözümün üretilmesini isteyen vatandaşlarımızın bu isteğine aracı olarak, yetkililerin gerekli değerlendirmeyi yapmasını halkımız adına istiyoruz.

Haberin etiketleri:

yalvaç, hastane


Haber okunma sayısı: 2014

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ISPARTA - HAVA DURUMU

ISPARTA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı