Haydi Yalvaç! Doğalgazda sınır 3200’e düştü, hedefe az kaldı

01 Ekim 2013 Salı 23:04
haydi-yalvac-dogalgazda-sinir-3200e-dustu-hedefe-az-kaldi

Yalvaç’a doğalgaz getirilmesi için doğan tarihi fırsat, elektrik abone sayılarında yapılan elemelerle daha da yakın hale geldi. Kalan bir aylık süreyi Yalvaç olarak iyi değerlendirmeli, bu fırsatı kaçırmamalıyız...

28 Nisan 2013 tarihinde yayınlanan Bakanlar Kurulu kararıyla merkez ilçe nüfusu on binin üzerindeki ilçeler ve Yalvaç’ımız için doğan doğalgaz getirme fırsatı için geçtiğimiz hafta meydana gelen güzel bir gelişmeyle hedefe ulaşma şansımız daha da arttı. 

 

Gazetemizin yaptığı araştırmanın ardından Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Osman Çiftçi’nin yaptırdığı inceleme ile, ön bağlantı ücreti yatırması gereken abone sayısı 3265 olarak güncellendi. 

 Konuyla ilgili olarak gazetemize  bilgi veren Başkan Çiftçi, "Bakanlar Kurulu kararınca gereken % 60 oranındaki abonenin ön bağlantı ücretini yatırması zorunluluğu konusunda bir süredir yürüttüğümüz çalışmalar sonuç verdi. Gazetenizin araştırması doğru, ancak daha onda çıkarılmayan bazı abonelikler de var. Onların da ayıklanmasıyla, EPDK ve BOTAŞ tarafından öngörülen, aktif mesken sayısının 5443 olduğu tespit edildi. Konuyla ilgili olarak TEDAŞ, EPDK, BOTAŞ'la yaptığımız görüşmelerden bu güzel haberi aldık. Bu sayı baz alındığında ön bağlantı ücretini yatırması gereken abone sayısı 3265 olmuştur. Yani, hedefe oldukça yaklaşmış durumdayız. Yalvaç olarak bu tarihi fırsatı kaçırmamalıyız. Yaklaşık bir aylık süremiz kaldı. Kalan sayıyı da bu bir ay içinde tamamlayacağımızı düşünüyorum. Bu güzel haberi ilçemize müjdeler, hayırlı olmasını dileriz." dedi. 

 

Bu yeni durumun ardından sürenin dolması ve para yatırılması için sadece 15 resmi iş günümüz kaldı. Hedefe bu kadar yaklaşmış iken el birliğiyle son dönemeçte başarıya ulaşmak için ön bağlantı ücretini yatırmak için vatandaşlarımızı göreve çağırıyoruz. Haydi Yalvaç, hedefe az kaldı... 

Haberin etiketleri:

doğalgaz, Yalvaç


Haber okunma sayısı: 1333

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ISPARTA - HAVA DURUMU

ISPARTA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı