Hayrınızın yerini bulacağı örnek vakıf: YAYVAK

30 Aralık 2013 Pazartesi 09:26
hayrinizin-yerini-bulacagi-ornek-vakif-yayvak

Yalvaç Yüksek Öğretim Vakfı hem eğitim yardımı yapıyor hem de şehrin kültür hayatına katkı veriyor...

 Vakıf deyince ilçemizde olumsuz bir algı var ne yazık ki. Buna sebep olan unsur, özellikle siyasi ve kişisel amaçlarla çalışan bir vakfın insanımızda yarattığı olumsuz duygu. Siyasi amaçlar nedeniyle insanların güzel yardımlaşma ve hayır duygusunu sömüren bu vakıf nedeniyle iyi niyetle çalışan başka vakıflar da bu algıdan olumsuz etkileniyor. 

 

Bu ortamda, ilçemizin seçkin isimleri tarafından kurulan ve yaklaşık 18 yıllık bir geçmişe sahip, kısa YAYVAK olan Yalvaç Yüksek Öğretim Vakfı, yaptığı ve planladığı çalışmalarla bu olumsuz algıyı yeniden olumluya çevirmek ve daha çok sayıda insana ulaşacak bir yardım ve beraberlik zinciri kurmayı hedefliyor. 

 

 20 ÖĞRENCİYE EĞİTİM BURSU

Yalvaç Yüksek Öğretim Vakfı tarafından bu yıl 20 üniversite öğrencisine eğitim bursu veriliyor. 

 

Geçtiğimiz yıl ekonomik sıkıntılar nedeniyle ara verilen eğitim bursu yardımı, bu yıl elde edilen kaynaklarla yeniden başlatıldı. 

 

Yapılan duyurular sonucunda başvuran yaklaşık 50 öğrenci hakkında yapılan incelemeler sonucunda, ihtiyaç sahibi ve başarılı olduğu tespit edilen 20 Yalvaçlı öğrencimize eğitim bursu verilmesi kararlaştırıldı. 

 

Öğrencilerimizin 75 TL olan ilk bursu Kasım ayı başında yatırıldı. Konuyla ilgili bilgi veren Vakıf Başkanı Bülent Özgül, "Vakıf yönetimini Temmuz ayında devraldık. Vakfımızın kurumsallaşması ve düzenli bir gelir kaynağına kavuşması için çalışmalarımız sürüyor. Ekonomik olarak durumumuz çok iyi olmamasına karşın, vakfımızın kuruluşunda da önemli amaçlardan biri olan ihtiyaç sahibi ve başarılı Yalvaçlı üniversite öğrencilerimize burs vermeyi kararlaştırdık. Sayımız ve verdiğimiz rakam yeterli değil, bunu arttırmak için elimizden geleni yapacağız. Bu noktada, destek vermeyi arzu eden tüm hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz." 

 

 

VAKFIN KURUMSAL KİMLİK OLUŞTURMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR: WEB SİTESİ YAYINDA...

Yeni yönetimin ilk hedeflerinden biri olan vakfın kurumsallaşması çalışmaları sürerken bu çerçevede, vakfın resmi internet sayfası da hizmete açıldı. 

 

www.yayvak.org adresinden ulaşılabilen sitede vakıf senedi, kurucular, haberler, duyurular, iletişim gibi bölümler bulunuyor. 

 

 

VAKFIN YARDIM HESABI

Vakfa katkıda bulunmak isteyenler için hesap bilgileri de şöyle: 

Yalvaç Yüksek Öğretim Vakfı

T.C. Ziraat Bankası Yalvaç Şubesi (0136) Hesap No: 32765168-5002

IBAN: TR97 0001 0001 3632 7651 6850 02

Haberin etiketleri:

yalvaç, yükseköğretim, vakıf


Haber okunma sayısı: 1253

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ISPARTA - HAVA DURUMU

ISPARTA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı