İşte Çağrı Merkezi gerçeği

06 Ekim 2014 Pazartesi 11:32
iste-cagri-merkezi-gercegi

İlçemize bir çağrı merkezi yatırımı gerçekleştirilmesi için ciddi girişimler sürerken, diğer yandan Afyon’da faaliyet gösteren Tempo Çağrı Merkezi ilçemizden eleman almak için çalışma yapıyor...

İşsizliğin en büyük sorun olduğu ilçemizde, sorunun çözümü için yürütülen çabalar meyvelerini vermeye başladı. 

Konuyla ilgili olarak belediye ve sivil toplum örgütleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, ülke çapında faaliyet gösteren çok sayıda firmayla, ilçemize çağrı merkezi yatırımı yapmalarıyla ilgili görüşme ve pazarlıklar sürdürülüyor. Yapılan görüşmelerde, firmaların Yalvaç’ta çalıştırmak için yeterince eleman bulunamayacağı tereddütlerini dile getirmelerinin ardından, belediye tarafından böyle bir yatırımda çalışmak isteyenlerin başvuruları alınarak bir insan kaynakları envanteri oluşturuldu. Bu envantere 700’ün üzerinde işsizimizin form doldurarak başvurmasının ardından girişimler hızlandı. 

İlçemizde bu sayıda bir çalışan potansiyelinin olduğu haberinin yayılmasının ardından, Afyon’da faaliyet gösteren Tempo Çağrı Merkezi de yaşadığı eleman sıkıntısını gidermek için çareyi Yalvaç’ta buldu. Geçtiğimiz pazartesi günü iş başvurusu almak ve mülakat yapmak üzere ilçemize gelen firma yetkilileri, gördükleri ilgi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Yaklaşık 400 civarında mülakat gerçekleştiren firmanın 250’ye yakın elemana olumlu rapor verdiği, bayramdan sonra 75’şer kişilik gruplar halinde eğitimlere başlanacağı kaydedildi. Eğitimler sırasında da çalışanların maaşlarının işleyeceği, her gün saat 07.30’da Yalvaç’tan götürülecek elemanların akşam da 18. 00’de Afyon’dan Yalvaç’a getirileceği öğrenildi. Firmanın çalışan potansiyeli ve elemanların yeterliliklerini beğendiği ifade edilirken, Yalvaç’ta da yatırım yapma konusunda değerlendirme yapılacağı belirtildi. 

Diğer yandan, belediye ve sivil toplum örgütleri tarafından Yalvaç’a yapılacak çağrı merkezi yatırımı konusunda görüşmeleri sürürdükleri, nihai hedefin çağrı merkezinin Yalvaç’a açılması olduğu ifade edildi. Yalvaç’ın teşvik bölgesinde olmamasının dezavantajının bu işte de görüldüğü kaydedilirken, buna rağmen yatırım yapmayı ciddi şekilde değerlendiren birkaç firma bulunduğu belirtildi. Afyon’ da çalışan birkaç yüz Yalvaçlı gencimizin iş konusundaki yeterliliklerinin artmasının da yaırımın Yalvaç’a çekilmesi için büyük avantaj olacağı belirtildi. Önümüzdeki günlerde de önemli gelişmeler yaşanacağı müjdelendi.

Haberin etiketleri:

Yalvaç, Çağrı Merkezi, istihdam


Haber okunma sayısı: 1798

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ISPARTA - HAVA DURUMU

ISPARTA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı