Un var, yağ var, şeker var, helvayı yapın artık!

13 Şubat 2015 Cuma 12:48
un-var-yag-var-seker-var-helvayi-yapin-artik

Yalvaç OSB’ye ABD’den müracaat...

Ekonomik ve sosyal açıdan büyük bir çöküntü içerisindeki Yalvaç’ımız için önemli çıkış kapılarından biri olarak görülen Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi için halen daha önemli bir adım atılmazken, son olarak bir Amerikalı alternatif enerji ürünleri üreten firma Yalvaç OSB’den yer talebinde bulundu. 

 

Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yayınlarımızdan dolayı gazetemizle irtibata geçen GRENERGY LLC firmasınının Danışmanı Zehra Doğan, “Teknoloji geliştiren Delaware eyaletine kayıtlı şirketimiz Grenergy LLC olarak, yabancı finans ortakları ile birlikte alternatif enerji kaynakları alanında ekipman üretimi yapacak tesis kurulumu için 20 dönümlük fabrika arsası arıyoruz.” diyerek, bu konuda yardımcı olunması halinde yatırımın Yalvaç’ta hayata geçirilebileceğini kaydetti. 

 Konunun yatırım içerdiği için bu aşamada ayrıntılı bilgi verme şanslarının olmadığını kaydeden Doğan, sonuç alamamaları durumunda  Türkiye’de uygun yer buldukları başka bir yere yatırım yapacaklarını iletti. 

 

GRENERGY LLC firması, alternatif enerji kaynakları konusunda Araştırma-Geliştirme ve Danışmanlık çalışmalarının yanı sıra ekipman üretimi de gerçekleştiriyor. Amerikan firmasının Ortadoğu’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi ve Al Khaime şehirlerinde de ofisleri bulunuyor. 

 

Yalvaç OSB için mevcutta otuzun üzerindeki talebin yanısıra uluslararası bu istek, artık gerekli adımların atılmasının zorunlu olduğunu perçinliyor. Haydi hareket artık...

Haberin etiketleri:

yalvaç, osb


Haber okunma sayısı: 2049

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ISPARTA - HAVA DURUMU

ISPARTA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı